Duchovné cvičenia „Aké milé sú na horách nohy posla“

19. - 22. mája 2022

Duchovné cvičenia „Aké milé sú na horách nohy posla“

Kód kurzu: VE
Dátum: 19. - 22. mája 2022
Začiatok: 19.5. o 17.00
Koniec: 22.5. o 13 00

„Aké milé sú na horách nohy posla“

Duchovný spisovateľ Albert Peyriguér nám ponúka, aby sme si predstavili záhradníka, ktorý pestuje gerbery. Hovorí: „Sú to nádherné kvety. Ale nič nevedia o svojej kráse. Nevidia sa. Sú slepé. Keby tak nejakým spôsobom dostali oči, videli by svoju krásu a krásu svojich sestier a spoznali by aj záhradníka a poďakovali by mu za to, že ich zasadil, polieval, pestoval a chránil. Takéto niečo nie je však u gerber možné,“ vraví tento duchovný spisovateľ a pokračuje: „Ale je to možné u nás. My máme telesné oči a vidíme svoju krásu a krásu svojich sestier a bratov. Máme oči rozumu a spoznávame, že náš prapôvod je u Boha, ktorý nás pestuje svojím slnkom, polieva svojím dažďom a chráni svojou náukou a sviatosťami.“ A tak sa Albert Peyriguér pýta: „Máme pritom zostať nemí?“ A odpovedá: „Nie! Stokrát nie!“

Čo táto výzva, aby sme nezostali nemí, keďže vieme, že Boh nás zasadil, polieva, pestuje a chráni, znamená pre nás? Na túto otázku budeme hľadať odpoveď počas Duchovných cvičení na téma „Aké milé sú na horách nohy posla“, na ktoré Vás srdečne pozývame. Spolu s Vami ich bude prežívať aj P. Waldemar Grieger SVD, ktorý Vás prevedie touto témou.

Vedie: P. Waldemar Grieger

Prihláška


Ďakujeme, že sa prihlasujete zodpovedne, po dôkladnom zvážení a beriete to ako záväzok v zvolenom termíne na cvičenia alebo program skutočne prísť.

* hviezdičkou sú označené povinné polia